Jednou vetou

Požiar haly v Dunajskej Strede uhasili

Ilustračné foto

foto: TASR

Požiar vo výrobnom závode Minit Slovakia na Múzejnej ulici v Dunajskej Strede, ktorý vznikol doobeda, sa podarilo uhasiť. TASR informoval spolumajiteľ spoločnosti Ladislav Ambrovics.

aktualizované: 15:48

Všetkých zamestnancov spoločnosti sa podarilo podľa jeho slov evakuovať. Ako uviedol Ambrovics, „dodávky výrobkov pre odberateľov nie sú ohrozené, budú naďalej zo strany spoločnosti štandardne plnené.“ Minit Slovakia je výrobcom hlbokozmrazených pekárenských výrobkov.

Pri požiari asistovala aj polícia. „Vykonala evakuáciu zamestnancov a osôb z vedľajších ulíc a zabezpečovala prístup hasičom a záchranárom na miesto požiaru,“ priblížila trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Okolité ulice polícia z dôvodu bezpečnosti uzatvorila.

V Krompachoch prepadli banku, lupič sa vzdal

„Pri požiari bol zranený jeden muž, ktorý bol prevezený do nemocnice a pravdepodobne sa nadýchal splodín. Polícia vydala výzvu pre občanov do rozhlasu a regionálnych médií, aby nevchádzali do blízkosti miesta požiaru a aby si pozatvárali okná na príbytkoch,“ doplnila Kredatusová.

Polícia vykoná obhliadku miesta činu aj s pomocou expertov z Kriminalisticko-expertízneho ústavu policajného zboru a zisťovateľa príčin požiarov Hasičského a záchranného zboru. Čo bolo príčinou rozsiahleho požiaru haly, zatiaľ nie je zrejmé a bude predmetom ďalšieho zisťovania.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru