Jednou vetou

V dvadsiatich slovenských mestách budú v stredu dobrovoľníci rozdávať objatia

Ilustračné foto

foto: TASR, zdroj: TASR

V dvadsiatich slovenských mestách budú v stredu dobrovoľníci rozdávať objatia. Koná sa totiž ôsmy ročník celoslovenskej kampane Hug Day, do ktorej sa podľa organizátorov môže zapojiť každý. "Venovať objatie zaberie len chvíľku, no niekomu to môže zmeniť celý deň," hovorí koordinátor Hug Day Lukáš Hrošovský.

Utorok bol na väčšine územia tropickým dňom, v stredu bude ešte teplejšie

Prvé objatia rozdajú dobrovoľníci o 10.00 h., kedy podujatie oficiálne odštartuje. Potom sa mladí ľudia rozdelia do viacerých skupín, aby potešili a povzbudili ľudí na námestiach, na sídliskách, v nemocniciach či v domovoch dôchodcov. Akcia potrvá až do popoludňajších hodín. Program v každom meste si prispôsobujú lokálni organizátori.

Symbolom ôsmeho ročníka je ležatá osmička. „Prezrádza, že organizujeme už ôsmy ročník nášho podujatia a stále neprestávame rozdávať okoloidúcim radosť,“ priblížil Hrošovský, podľa ktorého chce kampaň tento rok priniesť nekonečne veľa objatí.

Dobrovoľníci budú objatia rozdávať v Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Čadci, Dolnom Kubíne, Košiciach, Kysuckom Novom Meste, Námestove, Nitre, Prievidzi, Púchove, Rimavskej Sobote, Rožňave, Ružomberku, Senici, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne, Trnave, Tvrdošíne, Veľkom Krtíši a v Žiline.

Koncept rozvoja miestnej a regionálnej kultúry myslí na kultúrny turizmus

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru