Jednou vetou

Bratislava dostala takýto dar od japonského veľvyslanectva

Sakura - japonská čerešňa je považovaná za národný symbol Japonska

autorská koláž hlavne.sk, Foto: Ilustračné, Shutterstock

V hlavnom meste Bratislava pribudli sakury, ktoré sú darom od japonského veľvyslanectva.

Celkovo je vysadených 87 kusov čerešní. Na Legionárskej ulici vysadili 50 kusov a ďalších 37 je na Karloveskej ulici. Informoval hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

„Vážim si dobré vzťahy s Japonským veľvyslanectvom v SR a som vďačný za krásny dar v podobe sakúr, ktoré sú považované nielen za národný symbol Japonska, ale aj za jedny z najkrajších kvitnúcich stromov,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Výsadbu sakurových alejí realizovalo hlavné mesto a donormi výsadby sú jednotlivci aj firmy. Sakury začnú kvitnúť už v apríli a kvitnúce stromy si budú môcť Bratislavčania vychutnať podľa počasia tri týždne.

„Som veľmi vďačný mestu Bratislava, že s nami ochotne spolupracovali pri realizácii výsadby sakúr na znak osláv storočnice nadviazania vzájomných vzťahov medzi našimi krajinami. Verím, že vďaka týmto sakurám sa stane Japonsko pre Slovákov bližším a že u Japoncov žijúcich na Slovensku zasa vzbudia spomienku na ich domovinu, a tak tieto stromy utužia vzájomné prepojenie našich národov. Budem rád, ak si vychutnáte kvitnúce čerešne nielen okom, ale aj srdcom,“ povedal chargé d´ affaires Veľvyslanectva Japonska na Slovensku Yokota Kenji.

Hlavné mesto vysadilo sakury v spolupráci s japonským veľvyslanectvo pri príležitosti 100. výročia vzťahov medzi Japonskom a Slovenskou republikou. Sakura – japonská čerešňa je považovaná za národný symbol Japonska.

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu