Jednou vetou

V jednom z okresov BBSK rodičia psychicky a fyzicky týrali svoju dcéru

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Polícia vyšetruje v jednom z okresov Banskobystrického kraja prípad zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Rodičia svojej dcére dlhodobo spôsobovali utrpenie. Strach a stres dohnali dievča k pokusu o samovraždu. Informovala o tom banskobystrická polícia v stredu na sociálnej sieti. "Pre citlivosť prípadu nemôžeme uviesť bližšie detaily, čo sa dialo za zatvorenými dverami tejto domácnosti," uviedla.

Psychologička o agresivite: Šíri sa ako nákaza

Podľa policajných informácií bolo dievča dlhodobo neprimerane zneužívané na domáce práce, ktoré muselo vykonávať v čase, keď majú deti spať. Rodičia mu zakazovali chodiť von, stretávať sa s kamarátmi, odopierali prístup k jedlu, na raňajky si na stole našla maximálne vodu.

„Jeden mesiac bolo dievča dokonca za trest v škole bez obedov. Čiže, keď spolužiaci obedovali, ona sa mohla iba pozerať. Týranie však malo aj formu fyzického násilia. Dievča dostávalo facky a kopance na zemi, pričom ju vulgárne ponižovali. Domov sa jej stal väzením, v ktorom ju zamykali. Vzali jej kľúče, aby sa nemohla dostať von. Keď bola chorá, musela sa liečiť svojpomocne alebo ísť do školy chorá. Toto a mnoho ďalších vecí prežívalo mladé dievča v strachu a bezmocnosti dlhšie obdobie,“ opísala polícia.

Súčasne vyzvala občanov, aby poznatky alebo podozrenie o podobnom dianí vo svojom okolí oznámili prostredníctvom známych telefónnych čísiel 112 a 158.

Útočník, ktorého zadržali na Obchodnej ulici, čelí obvineniu

„V prípade, ak políciu z osobných dôvodov nechcete kontaktovať vôbec, môžete týranie detí nahlásiť i na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Pre tento účel má zriadenú bezplatnú infolinku 0800191 222, kde sa možno dozvedieť viac o možnostiach postupu,“ zdôraznili policajti.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru