Jednou vetou

V Kečkovciach a v Nižnej Jedľovej našli muníciu z druhej svetovej vojny

Ilustračné foto

TASR

V obciach Kečkovce a Nižná Jedľová v okrese Svidník našli v pondelok (30.7.) dvaja muži muníciu z druhej svetovej vojny. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Prvú muníciu telefonicky nahlásil na linku 158 79-ročný Ján z Prešova, ktorý ju našiel pri prechádzke lesom v katastri obce Kečkovce.

V Košiciach a okolí vyhlásili zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov

„Na základe uvedeného oznámenia bola na miesto vyslaná hliadka obvodného oddelenia Policajného zboru Svidník, ktorá miesto nálezu riadne a za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení zaistila. Krajský pyrotechnik po príchode na miesto určil, že ide o muníciu z obdobia druhej svetovej vojny, a to konkrétne o tri delostrelecké míny, dva delostrelecké granáty a jeden panczerfaust,“ uviedla Ligdayová.

Len o niekoľko hodín neskôr 41-ročný Peter z obce Kučín taktiež telefonicky oznámil na linku 158, že pri výkopových prácach na hnojisku v katastri obce Nižná Jedľová našiel tri kusy munície pochádzajúcej pravdepodobne z obdobia druhej svetovej vojny.

„V tomto prípade išlo o ručné granáty. Pyrotechnik aj túto muníciu prevzal k zneškodneniu,“ povedala Ligdayová.

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek