Jednou vetou

V Košiciach došlo k zrážke kamióna a vlaku – AKTUALIZOVANÉ

Zrážku nákladného vlaku prevážajúceho naftu s vozidlom zn. Tatra, ku ktorej došlo v sobotu krátko po 12.45 h v Košiciach-Šaci, neprežil vodič nákladného auta. Rušňovodiča previezli do nemocnice. TASR to potvrdila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

aktualizované: 17:20

Ako pre TASR uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), jedna z troch lokomotív sa vykoľajila, vagóny s naftou zostali po nehode neporušené. K tej došlo podľa riaditeľa Okresného riaditeľstva HaZZ v Košiciach Tomáša Berzeteia na koľajach, ktoré vedú k U.S. Steel Košice. „Následkom zrážky došlo k požiaru tatrovky,“ uviedol pre TASR s tým, že na mieste bol ako prvý závodný hasičský útvar U.S. Steelu, neskôr prišli hasiči zo Šace a Košíc.

Ako TASR informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, zraneného rušňovodiča previezli do košickej nemocnice s úrazom hrudníka.

Riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia Silvia Kuncová pre TASR povedala, že rušeň tlačil vozidlo pravdepodobne pred sebou. „Cisterny nákladného vlaku boli prázdne,“ zdôraznila. Vodič auta podľa jej ďalších slov skončil pod vlakom.

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková pre TASR uviedla, že k nehode došlo na zabezpečenom železničnom priecestí. „To bolo podľa doterajších zistení plne funkčné, to znamená, že v činnosti bola výstražná svetelná a zvuková signalizácia. Čo sa stalo, je predmetom vyšetrovania,“ priblížila s tým, že s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o porušenie zákona zo strany vodiča nákladného auta. „Ten podľa doterajších zistení pravdepodobne nerešpektoval výstražnú svetelnú a zvukovú signalizáciu a vošiel na priecestie v čase, keď bola dávaná výstraha o tom, že sa blíži vlak,“ doplnila.

Doprava je v týchto miestach podľa jej ďalších slov prerušená od 12.50 h. Pre cestujúcich sú zabezpečené náhradné autobusy. „Keďže je vážne poškodená železničná infraštruktúra v úseku zhruba 100 metrov, predpokladáme, že v priebehu celého dňa až do noci bude neprejazdný,“ doplnila.

foto: prezídium hasičského a záchranného zboru

Môže vás zaujímať

Spustenie Dúbravsko-Karloveskej radiály je otázkou najbližších týždňov