Jednou vetou

Video: V Košiciach horel daňový úrad

Oheň v budove Daňového úradu v Košiciach 27. februára 2018

foto: Facebook

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari strechy na budove Daňového úradu na Železničnej ulici v Košiciach. Podľa hovorkyne Finančnej správy SR Ivany Skokanovej, objekt patrí Železniciam Slovenskej republiky. Požiar sa podľa nej obišiel bez zranení.

aktualizované: utorok 27.2. 2018 12:52

„Požiar vznikol približne o 10.30 h. Na miesto boli privolané hasičské zložky. Pracovníci daňového úradu boli evakuovaní, pri požiari sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa,“ informovala Skokanová.

Ako pre TASR uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach, na mieste zasahuje desať hasičských vozidiel a momentálne tam prebiehajú lokalizačné práce.

Na mieste požiaru sú i mestskí policajti, ktorí zabezpečujú voľný prístup hasičov k budove.

„Počas obchôdzkovej činnosti sme zbadali, že horí. Okamžite sme sa s kolegom snažili evakuovať ľudí z budovy. Snažil som sa s dvomi ľuďmi, čo tu so mnou ostali, zabezpečiť, aby zo zastávok ľudia neprichádzali k miestu, lebo zo strechy už začínali padať horiace kusy,“ uviedol mestský policajt Radoslav Zuskáč. Neskôr podľa neho spolu s hasičmi zabezpečovali odťahovanie áut na parkovisku, s majiteľmi ktorých sa nedokázali skontaktovať. Chceli tak predísť poškodeniu vozidiel.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru