Jednou vetou

V Košiciach zasahuje NAKA, vyšetrovateľ obvinil päť osôb

Ilustračné foto

foto: TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v utorok od ranných hodín v Košiciach v rámci akcie 112 týkajúcej sa nahlásenia bômb na súdoch. Počas akcie zadržala NAKA jednu osobu, vykonala tri domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov. Vyšetrovateľ obvinil päť osôb zo šírenia poplašnej správy. Informuje o tom polícia na svojom profile na sociálnej sieti.

V priebehu rokov 2017 a 2018 neznámy páchateľ viackrát nahlásil bombu na košických súdoch a v jednom prípade na súde v Prešove. „Zneužil na to tiesňovú linku 112 a číslo 158. Polícia tieto hrozby berie vždy vážne, preto na miesto zakaždým dorazili všetky záchranné zložky. Hoci sa nikdy hrozba nepotvrdila, obyvateľov to znepokojovalo, okrem toho bola prerušená aj činnosť súdov,“ uviedla polícia.

Čižnár: V prípade vraždy J. Kuciaka môžu padnúť ďalšie obvinenia

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil v utorok Maximiliána M., Václava P., Ivana Č., Ľudovíta B. a Róberta Č. z pokračovacieho zločinu šírenie poplašnej správy spáchaného formou spolupáchateľstva. „Policajti dnes zadržali Václava P., na ktorého vyšetrovateľ spracuje podnet na väzbu. Maximilián M. je vo výkone väzby v inej trestnej veci, u ďalších obvinených dôvody väzby neboli zistené,“ informuje polícia. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Môže vás zaujímať

V Trnave pribudne ďalší cyklochodník s dĺžkou viac ako pol kilometra