Jednou vetou

V Košickom kraji jazdili opití aj nepripútaní vodiči

Ilustračné foto

foto: TASR

Na cestách Košického kraja zistili policajti v stredu (29. 5.) počas kontroly 102 priestupkov. Odhalili nielen opitých šoférov, ale aj cyklistu, tiež vodičov, ktorí prekročili rýchlosť. Pokutu dostali nepripútaní, ale aj tí, ktorí telefonovali za volantom, tiež traja chodci.

„Polícia obvinila z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky troch vodičov, ktorí viedli vozidlo po požití alkoholických nápojov,“ informovala vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

V stredu (29. 5.) ráno namerali vodičovi, ktorý šoféroval auto bez príslušného vodičského oprávnenia, 1,46 promile. O čosi viac, 1,56 promile, mal vodič v Turni nad Bodvou v okrese Košice okolie. V utorok (28. 5.) odhalili policajti v nočných hodinách v obci Švedlár v okrese Gelnica vodiča, ktorý pri dychovej skúške „nafúkal“ takmer 2,5 promile,.
Dvadsaťštyriročný vodič v okrese Košice okolie jazdil v stredu bez vodičského oprávnenia v čase zákazu šoférovať.

Ďalšie MS v Košiciach nebudú, Kohút chce halu na strednom Slovensku

„Aj napriek tomu, že jeho dychová skúška bola negatívna, obvineniu z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia sa nevyhol. Policajti ho zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Za tento skutok mu hrozí až dvojročný pobyt za mrežami,“ dodala Mésarová.

Polícia upozorňuje, že alkohol za volant nepatrí. „Výzvy a upozornenia polície sa míňajú účinku, niektorí vodiči sú nepoučiteľní. Polícia preto v kontrolách nepoľaví, práve, naopak, zvýši intenzitu v záujme zvýšenia bezpečnosti na cestách,“ komentovala Mésarová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru