Jednou vetou

V košickom štúdiu RTVS vzniká Rómska rozhlasová dramatická družina

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Projekt Amare hangi (Naše hlasy) – Rómska rozhlasová dramatická družina spustila v piatok redakcia národnostného vysielania Rádia Patria, štúdio RTVS Košice. Ako o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková, ide o prvý projekt tohto typu realizovaný verejnoprávnym vysielateľom v Európe.

Víkendový program: Slnko aj dážď, ale najmä nezabudnuteľné akcie!

Ako spresnila, v rámci neho sa vyškolí skupina mladých ľudí, ktorí sa budú podieľať na tvorbe literárnych relácií pre rómske vysielanie uvedenej redakcie. Počas trojdňového workshopu, ktorý potrvá do nedele (11. 8.), sa naučia pracovať s mikrofónom a dramatickým textom.

„Tí najúspešnejší budú pokračovať vo vzdelávaní a jedným z ich výstupov bude nahrávka vybraného dramatického textu rómskeho autora,“ uviedla Rusnáková s tým, že projekt podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín sumou 12.000 eur.

Redakcia národnostného vysielania Rádia Patria, štúdio RTVS Košice 27 rokov zastrešuje okrem iných aj rómske národnostné vysielanie. V posledných rokoch sa podľa Rusnákovej radikálne zvýšil objem aj rozsah pripravovaných relácií.

FOTO: Slovenskom sa v noci prehnala silná búrka: Zasahovalo vyše 350 hasičov

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate