Jednou vetou

V Krompachoch prepadli banku, lupič sa vzdal

Neznámy muž prepadol v piatok predpoludním pobočku VÚB banky na Lorencovej ulici v Krompachoch (okres Spišská Nová Ves). Dve zamestnankyne mal zadržiavať na pobočke. Na mieste zasahovala polícia, hasiči aj záchranári.

aktualizované: 15:46

Hovorkyňa banky Alena Walterová informovala, že lupič sa vzdal a pracovníkom banky sa nič nestalo. Prípad vyšetruje polícia. Tá sa zatiaľ nevyjadrila.

NAKA kontaktovala redaktora denníka Sme, ktorý mal byť zastrašovaný

Na mieste zasahovali okolo 13:00 h aj záchranári. „Posádka čakala pred bankou na Lorencovej ulici, z ktorej boli po chvíli vyvedené dve ženy, obe bez poranení. Vo vnútri banky sa nachádzal muž s ľahšími poraneniami, po ošetrení bol transportovaný na chirurgické oddelenie do nemocnice v Krompachoch,“ povedala hovorkyňa Falck Emergency Katarína Načiniaková.

Ako uviedol pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, polícia ich krátko pred 13.00 h požiadala o asistenciu. Na miesto vyslali jedno technické vozidlo a štyroch hasičov. Krátko po 14.00 h operačný dôstojník potvrdil, že ich príslušníci sa už zo zásahu vrátili.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru