V Lazanoch začali s výstavbou telocvične za vyše 400.000 eur

foto: TASR, zdroj: TASR

V Lazanoch v okrese Prievidza začali v tomto období s výstavbou telocvične za vyše 400.000 eur. Informovala TASR starostka obce Jana Matiašková.

Stavba sa bude nachádzať pri miestnej základnej škole s materskou školou (ZŠ s MŠ), pričom bude pozostávať z dvoch objektov. Jeden bude funkčne riešený pre potreby výučby telesnej výchovy, nachádzať sa tam budú i sociálne zariadenia a technické priestory, druhým objektom bude krytý vstup – zo školy do telocvične.

Dodávateľom diela je na základe verejnej súťaže spoločnosť Eurovia SK, a.s., so sídlom v Košiciach. Firma telocvičňu stavia za 415.734,11 eura vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). Obec pôvodne predpokladala, že za stavbu zaplatí 421.505,76 eura bez DPH. Investíciu bude financovať z dotácie od Ministerstva, školstva, vedy, výskumu a športu SR a úveru, ktorý si na tento účel vzala.

Lazany na telocvičňu čakajú od vybudovania školy, ktorú postavili pred 55 rokmi. Žiaci doteraz cvičia na chodbách, čo narúša vyučovací proces, pripomenula starostka. Firma by mala stavbu zrealizovať do piatich mesiacov odo dňa účinnosti zmluvy, ktorú s ňou obec podpísala v máji.

Môže vás zaujímať

Dvadsaťročný vodič zaplatil tento rok pokuty vo výške 1820 eur