Jednou vetou

V Malej Fatre pomáhali záchranári dvom zraneným turistkám

Nová rozhľadňa na vrchu Špicák v Strečne dňa 10. marca 2018

foto: TASR

Záchranári z Oblastného strediska Horskej záchrannej služby (HZS) Malá Fatra pomáhali v nedeľu dvom turistkám, ktoré sa zranili pri rozhľadni Špicák v Strečne a na hrebeni Malej Fatry.

Dopoludnia ich požiadala o pomoc 52-ročná turistka, ktorá spadla pri rozhľadni Špicák počas túry po žltom turistickom chodníku zo Strečna smerom na Kojšovú a poranila si nohu. „Prvú pomoc a ošetrenie jej poskytli záchranári HZS, ktorí ju po ošetrení transportovali na parkovisko pri hrade Strečno. Odtiaľ ju terénnym vozidlom HZS dopravili do nemocnice v Martine,“ uviedla HZS na svojej internetovej stránke.

Popoludní sa počas túry na hrebeni Malej Fatry pošmykla 55-ročná slovenská turistka a poranila si pravú nohu v oblasti členka. „Na miesto udalosti boli vyslaní záchranári HZS, ktorí zranenú ženu lokalizovali na severnom vrchole Stien. Po príchode jej poskytli neodkladnú zdravotnícku starostlivosť a pomocou nosidiel typu Kong a terénneho vozidla ju transportovali k Domu HZS v Štefanovej. Na odporúčané ošetrenie do nemocnice pokračovala na vlastnú žiadosť v sprievode svojich známych,“ dodali horskí záchranári.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru