Jednou vetou

V Matejovciach opravili lávku pre peších za 31-tisíc eur

Opravená lávka pre peších.

Foto: Facebook

Správa mestských komunikácií v Poprade opravila lávku pre peších zo Smetanovej ulice na Matejovské námestie. K oprave lávky mesto pristúpilo z dôvodu korózie konštrukcie, hlavne spodnej časti lávky, nefunkčného osvetlenia a poškodenej hydroizolácie. Celková cena opravy predstavuje približne 31-tisíc eur s DPH. Uvádza mesto na svojej webstránke.

„Táto lávka bola v kritickom stave a som rád, že sa nám ju podarilo zrekonštruovať ešte pred zimou,“ povedal primátor Popradu Anton Danko. Práce pozostávali z odstránenia korózie opieskovaním, výmeny a doplnení veľmi skorodovaných plechov v spodnej časti lávky. „Oceľovú konštrukciu lávky sme ošetrili antikoróznym náterom, základným epoxidovým náterom a dvojitým vrchným náterom polyuretánovej modrej farby,“ vysvetlil riaditeľ SMK Peter Fabian.

Správa mestských komunikácií urobila aj novú hydroizoláciu a zároveň na konštrukciu doplnila madlá pre chodcov. Pracovníci spoločnosti odstránili poškodené osvetlenie, ktoré bolo nahradené novým, demontovali a následne položili novú dlažbu, demontovali aj poškodenú striešku lávky a následne namontovali novú.

🔵OPRAVA LÁVKY V MATEJOVCIACH🔵 🔹 Správa mestských komunikácií (SMK) vykonala opravu lávky pre peších zo Smetanovej…

Uverejnil používateľ Poprad – oficiálna stránka mesta Pondelok 21. septembra 2020

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru