Jednou vetou

V meste pod Urpínom zatvoria základné a materské školy, aj mestské jasle

Ilustračné foto

TASR

V obmedzenom režime bude od piatka 13. marca fungovať aj mestský úrad.

V Banskej Bystrici od piatka 13. marca zatvorí mesto z preventívnych dôvodov základné školy a materské školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, a tiež Mestské detské jasle. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, vedenie mesta zároveň vyzýva zriaďovateľov neštátnych škôl a školských zariadení, aby postupovali rovnakým spôsobom. Mesto zatvára svoje školy, škôlky a jasle na päť dní, pričom ďalej bude postupovať v zmysle nariadenia centrálneho Krízového štábu SR. V obmedzenom režime bude fungovať aj mestský úrad.

Dnešný deň využije mesto na to, aby do všetkých základných škôl, materských škôl a detských mestských jaslí dodalo informácie o tom, ako počas tohto obdobia znížiť riziko infekcie koronavírusom. „Znamená to, že riaditelia našich škôl, škôlok a jaslí dostanú nariadenie, aby poučili deti, resp. rodičov, ako sa správať počas voľných dní,“ uviedla hovorkyňa.

V obmedzenom režime bude od piatka 13. marca fungovať aj mestský úrad. V prípade potreby majú občania kontaktovať zamestnancov telefonicky alebo e-mailom. Namiesto podateľne môžu použiť elektronickú schránku podatelna@banskabystrica.sk alebo telefónne číslo 048/40 30 322.

Situáciu bude samospráva aj naďalej monitorovať a o aktuálnom vývoji obyvateľov informovať. Podľa informácií hygienika Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, doposiaľ v meste nebol potvrdený ani jeden prípad nákazy novým koronavírusom.

Môže vás zaujímať

Historická budova Lekárne u Salvátora bude prístupná verejnosti