Jednou vetou

V Michalovciach vybudovali prvý výbeh pre psov

Michalovce majú svoj prvý výbeh pre psov. Vybudovali ho na Leningradskej ulici. Ako TASR informovala Adela Vojnová z michalovskej radnice, jeho plocha predstavuje 1687 metrov štvorcových.

„Prístup na venčovisko je zabezpečený atypickou dvojitou bránou pre vstup so psami a veľkou bránou pre vstup techniky na údržbu stromov a zelene,“ priblížila. V areáli sa podľa jej ďalších slov nachádza kôš na exkrementy a komunálny odpad, dve lavičky pre majiteľov psíkov, priestor pre vykonanie potreby psa, šikmá lavička pre psov a dve prekážkové dráhy z pneumatík pre menšie a väčšie psy. „V tomto priestore boli vybudované aj spevnené plochy pri vstupe do výbehu a pri lavičkách,“ dodala.

Ocenenie si prevzalo 30 úspešných študentov a 30 pedagógov

Stavebnému konaniu a výstavbe predchádzalo stretnutie s vlastníkmi garáží. „Na základe ich návrhu sa výbeh situoval na pozemku mesta Michalovce tak, že sa ako jedna strana oplotenia o dĺžke 71,5 metra využila zadná strana múru garáží. Ich požiadavka bola, aby časť oplotenia od Sobraneckej cesty v dĺžke 23,6 metra bola realizovaná ako pokračujúci múr. Zvyšné dve strany z hľadiska prehľadnosti cestnej premávky boli navrhnuté z oplastovaného pletiva,“ priblížila Vojnová.

Rozpočtový náklad stavby bol, ako ďalej uviedla, takmer 18.000 eur. „Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 13. novembra,“ uzavrela.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru