Jednou vetou

V nedeľu večer prišiel v Košiciach o život chodec, ďalší utrpel ťažké zranenia

Ilustračné foto

foto: Polícia SR

Tridsaťštyriročný chodec prišiel v nedeľu (24. 2.) večer o život po tom, ako ho o štyri roky starší Košičan zrazil na rýchlostnej ceste v Košiciach – Zelený Dvor v smere z Košíc do Prešova.

Podľa doterajších zistení chodec prechádzal cez cestu v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

K udalosti došlo okolo 19.20 h. „Pri dopravnej nehode chodec utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič bol podrobený dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov s negatívnym výsledkom. Na vozidle škoda predbežne vyčíslená približne na 7000 eur. Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach, ktorý v danej veci začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ spresnila s tým, že bližšie okolnosti, presná príčina i miera zavinenia dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

Pri dopravnej nehode v Podkriváňi zahynula jedna osoba

O hodinu po tragickej udalosti utrpel na Triede SNP v Košiciach za kruhovým objazdom s Moldavskou ulicou ťažké zranenia 17-ročný chodec. „Podľa doterajších zistení 22-ročný vodič viedol vozidlo zn. Ford po Triede SNP v smere od kruhového objazdu k Bardejovskej ulici, kde na priechode pre chodcov zrazil chodca, ktorý prechádzal po priechode v skupine osôb,“ dodala Mésarová, podľa ktorej bola dychová skúška u oboch účastníkov dopravnej nehody negatívna.

Minulý týždeň polícia na cestách Košického kraja zaznamenala 29 dopravných nehôd. O život pri nich prišla jedna osoba, dve utrpeli ťažké zranenia a 16 ľudí sa zranilo ľahko. Chodci mali účasť na siedmich dopravných nehodách.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne