Jednou vetou

V nemocnici v Komárne začala po troch rokoch opäť fungovať reumatologická ambulanci

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

V komárňanskej nemocnici začala po troch rokoch opäť fungovať reumatologická ambulancia. Tá v Komárne nefungovala zhruba od polovice roka 2015, kedy jediná reumatologička odišla do dôchodku a jej nástupkyňa odišla vzápätí na materskú dovolenku. Ďalší reumatológ sa už nenašiel.

Pacienti z Komárna tak vyhľadávali pomoc v okolitých okresoch, kde sa však kapacita ambulancií rýchlo naplnila a nových pacientov prestali prijímať. Preto museli komárňanskí pacienti dochádzať za reumatológom do vzdialenejších miest.

Nová ambulancia slúži od novembra tohto roka pacientom s ochoreniami pohybového aparátu, liečiť sa v nej budú zápalové a systémové reumatické ochorenia, degeneratívne ochorenia a osteoporóza.

Nitrianska nemocnica má ako jediná na Slovensku cievny chirurgický stôl

„Množstvo reumatických pacientov z roka na rok rastie, v komárňanskom regióne však počet špecializovaných ambulancií nepribúda v porovnaní s požiadavkami, ktoré reálne nastávajú. Sme radi, že vďaka reumatologickej ambulancii zlepšíme hlavne dostupnosť špecializovanej zdravotnej starostlivosti, keďže jej potreba je čoraz viac opodstatnenejšia,“ povedal riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru