Jednou vetou

V noci na utorok bolo najchladnejšie v Banskobystrickom kraji

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

V noci na utorok bolo najchladnejšie v Banskobystrickom kraji, najmä v Juhoslovenskej kotline, kde bola najdlhšie zmenšená oblačnosť. Teplota v Hajnáčke dosiahla -16,9 stupňa Celzia, informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom profile na sociálnej sieti.

Teplota v noci v Čiernom Balogu bola -16,8 stupňa Celzia, v Radzovciach -16,2 stupňa Celzia a v Skerešove -16 stupňov Celzia. Teplota pod -15 stupňov Celzia bola aj v Rimavskej Sobote (-15,5 stupňa Celzia), Brezne (-15,1 stupňa Celzia) a vo Vígľaši (-15 stupňov Celzia).

Aktuálne snehové správy

Meteorológovia varujú aj pred nízkymi teplotami, v tejto súvislosti vydali výstrahu prvého stupňa. Tá platí pre niektoré okresy Banskobystrického, Žilinského, Prešovského a Košického kraja. V týchto lokalitách sa pri zmenšenej oblačnosti očakáva miestami dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -15 až -16 stupňov Celzia. „Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia,“ uviedli meteorológovia.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru