Jednou vetou

V novembri zaevidovala v okrese B. Bystrica 26 nehôd

Ilustračné foto

Polícia SR

Celkovo 26 dopravných nehôd zaevidovala počas novembra polícia v okrese Banská Bystrica. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, podľa ktorej je to v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast o šesť nehôd.

„Pri dopravných nehodách sa 11 osôb zranilo, z toho tri ťažko. Požitie alkoholických nápojov u vinníkov dopravných nehôd bolo zistené v dvoch prípadoch. Celková škoda pri dopravných nehodách bola odhadnutá na 23.930 eur,“ konkretizovala Faltániová.

Hasiči v Žilinskom kraji zasahovali pri piatich dopravných nehodách

Dodala, že z celkového počtu dopravných nehôd ich v 25 prípadoch zavinili vodiči motorových vozidiel a dôvodom poslednej bol odrazený kameň. Príčinou 19 nehôd bolo podľa jej slov porušenie povinností vodiča, pri troch to bola nedovolená rýchlosť jazdy a v dvoch prípadoch porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky. V jednom prípade bol príčinou vplyv prevádzky a v jednom ďalšom nesprávne odbočovanie.

„Dopravná nehodovosť v novembri v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom stúpla, preto budú príslušníci dopravnej polície vo zvýšenej miere dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky v celom okrese,“ dodala hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru