Jednou vetou

V obchodnom dome v Stropkove horelo, hasiči evidujú zranenie

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Pri utorkovom požiari v obchodnom dome na Hlavnej ulici v Stropkove sa zranila jedna osoba. Pre TASR to povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Prešove s tým, že sa nadýchala splodín horenia. Vzniknutú škodu odhadujú vo výške 400.000 eur.

„Požiar vypukol okolo 13.00 h v kancelárii fotoslužby. Na mieste zasahovalo 12 príslušníkov HaZZ z hasičskej stanice Stropkov, Svidník a Giraltovce s piatimi kusmi techniky. Pomáhal aj dobrovoľný hasičský zbor z obce Bukovce,“ povedal operačný dôstojník. Podľa jeho slov je už požiar zlikvidovaný, hasiči výjazd zatiaľ neskončili – stále sú na mieste.

„Miestnosti, kde horelo, zhoreli do tla. V prevádzke drogérie, ktorá bola pod nimi, došlo k znehodnoteniu tovaru,“ uzavrel.
Ako o tom TASR informovala hovorkyňa Prezídia HaZZ Zuzana Farkasová, požiar zasiahol štyri obchodné prevádzky polyfunkčného objektu a na miesto smeruje expertízna skupina z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra (PTEÚ MV) SR.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava