Jednou vetou

V okolí cintorínov posilnili hliadky MsP, platia aj dopravné obmedzenia

Ilustračné foto

Foto: unsplash.com

Dopravné obmedzenia aj zvýšený počet hliadok mestskej polície (MsP) si v Košiciach vyžiadalo obdobie Dušičiek. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

„Pre motorové vozidlá je uzatvorená časť Cintorínskej ulice, ktorá prepája Južnú triedu s Rastislavovou ulicou, keďže časť cesty zaberajú predajné stánky s vencami, kvetmi a sviečkami. Doprava v oboch smeroch je vedená po cestnej komunikácii v smere z Rastislavovej na Južnú triedu,“ uvádza s tým, že zjednosmernili aj Užhorodskú ulicu. „Hliadky MsP tam budú informovať vodičov, kde môžu ísť a kde zaparkujú. Ak by došlo k dopravnej zápche, vozidlá odstavia, a keď sa uvoľní miesto, nasmerujú ich priamo tam,“ dodáva magistrát.

Okrem mestskej hromadnej dopravy bude potrebám cestujúcej verejnosti počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých prispôsobený aj cestovný poriadok prímestskej pravidelnej autobusovej dopravy. „V prípade, ak pravidelné linky počas tohto sviatku nebudú kapacitne postačovať, Košický samosprávny kraj (KSK) má v spolupráci s autobusovými dopravcami pripravené záložné autobusy. Dopravcovia v tomto prípade vypravia posilové spoje,“ uviedla pre TASR hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Zapaľovanie sviečok je znakom nesmrteľnosti duší a spomienkou na zosnulých

Čo sa týka posilnených hliadok príslušníkov košickej MsP v areáli Verejného cintorína a jeho okolí, svoju činnosť zameriavajú aj na zamedzenie drobným vreckovým krádežiam, krádežiam kvetov, sviečok či kahancov, ktoré na cintorín prinesú pozostalí. „Verejný poriadok zabezpečujú aj pri trhovisku pred vchodom na Verejný cintorín, dohliadajú na to, aby autá neohrozovali chodcov. Kvôli lepšej bezpečnosti chodcov koordinujú zásobovanie. Od rána až do večera sú tam v službe štyri dvojčlenné hliadky MsP,“ dodáva mesto Košice s tým, že hliadkovať a dohliadať na poriadok bude MsP aj na Železníkoch, pred vstupom na Verejný cintorín z Užhorodskej ulice, ale aj v okolí košického Krematória.

Mesto pripomína, že prostredníctvom mestského podniku Správa mestskej zelene (SMsZ) od 17. novembra prevezme do svojej správy košický Verejný cintorín a Krematórium. „V súvislosti so zlepšením služieb poskytovaných na košickom Verejnom cintoríne budeme robiť 1. a 2. novembra, vždy v čase od 10.00 h do 14.00 h anketu, ktorá je zameraná na zistenie názoru občanov. Budeme sa ich pýtať, čo by chceli zlepšiť na Verejnom cintoríne. Anketu budeme robiť pred oboma vstupmi do areálu Verejného cintorína, anketári budú označení logom SMsZ,“ spresnila Marta Popríková, ktorá je poverená riadením SMsZ v Košiciach.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne