V okolí Domaše majú zmiznúť čierne stavby, L. Sólymos má povedať ako

Minister životného prostredia SR László Sólymos

foto: TASR

Z okolia vodnej nádrže Domaša by mali najneskôr začiatkom budúceho roka zmiznúť čierne stavby. Po utorkovom rokovaní vlády to prisľúbil premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Návrh postupu odstránenia čiernych stavieb má vláde do konca septembra predložiť minister životného prostredia László Sólymós (Most-Híd) v spolupráci s ministrom spravodlivosti Gáborom Gálom (Most-Híd).

FOTO: Poriadne mu naložili. Pozrite sa, čo mal Hrčka pred kanceláriou v Petržalke

„Tento dokument bude slúžiť ako nosný a základný návrh postupu pre všetky štátne organizácie, mestá a obce, aby sme postupne takto vzorovo odstraňovali čierne stavby aj na ostatnom území Slovenskej republiky,“ vysvetlil Pellegrini.

Problém v okolí Domaše podľa jeho slov spočíva v tom, že si tam viacero ľudí postavilo chaty na pozemkoch Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP).

Podľa Pellegriniho vláda nemôže tolerovať, že si niekto na cudzom pozemku postaví budovu a potom sa vyhráža, že ak mu ju štát alebo obec zbúra, bude ich žalovať.

V obci Štefanov objavil muž guľomet zamurovaný v komíne

„Pevne verím, že do 30. 9. dostaneme na vládu naozaj konkrétny postup a podľa tohto postupu budeme svedkami, ešte počas tohto roka alebo začiatkom nasledujúceho roka, odstraňovania týchto čiernych stavieb,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Vo štvrtok bude polooblačno až oblačno, na východe miestami prehánky