Jednou vetou

V okrese Poprad môže napadnúť do 15 centimetrov nového snehu

Ilustračné foto

TASR

Bude fúkať silný vietor a môžu sa tvoriť aj snehové jazyky a záveje.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 1. stupňa pred sobotným snežením v okrese Poprad, ktorá bude trvať do 18:00 hodiny. Napadnúť by malo 10 – 15 centimetrov nového snehu, ktorý môže byť nebezpečný pre dopravu a pohyb osôb. Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Meteorológovia varujú aj pred snehovými jazykmi a závejmi od sobotného poludnia do 18:00 hodiny. Výstraha 1. stupňa bude platiť predovšetkým na horských priechodoch v okrese Poprad.

Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje možné nebezpečenstvo pre dopravu. Aj ked´ je v tejto ročnej dobe a oblasti bežná, môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Na horách bude fúkať silný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 110 – 135 km za hodinu. Výstraha 1.stupňa bude platiť do nedeľnej polnoci. Predpokladaná rýchlosť vetra je v tejto ročnej dobe a oblasti bežná, ale predstavuje možné nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo.

Môže vás zaujímať

VYŠNÁ BOCA: Auto spadlo do rokliny, spolujazdec zomrel