Jednou vetou

V okresoch Poprad a Kežmarok spúšťajú zimnú údržbu ciest

Ilustračné foto

foto: TASR

Zimnú údržbu ciest v okresoch Poprad a Kežmarok aktivizuje v sobotu večer Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad. Informoval jej riaditeľ Marián Barilla s tým, že dôvodom sú prognózy počasia. Na opatrnosť vyzýva najmä motoristov, ktorí jazdia na letných pneumatikách.

Veterné počasie má pokračovať aj v nedeľu, platia výstrahy

Prvé zásahy očakáva na Ceste Slobody vo Vysokých Tatrách, od Podbanského až po Tatranskú Kotlinu a na ceste od Tatranskej Kotliny smerom na poľskú hranicu, Ždiar, Podspády a Tatranskú Javorinu. Všetkých účastníkov cestnej premávky vyzýva, aby svoju jazdu v zimných podmienkach prispôsobili stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam.

Podľa Barillu sa v najbližších dňoch na mnohých miestach očakáva dážď a vo vysokých polohách sa môžu vyskytnúť aj snehové zrážky. Nočná teplota pritom môže na viacerých miestach klesnúť pod 0 stupňov Celzia.

„Aj keď zimnú údržbu ciest oficiálne začíname 1. novembra, našu činnosť neriadi kalendár, ale príroda. Vzhľadom na nepriaznivé prognózy počasia aktivujeme od dnešného večera v okresoch Poprad a Kežmarok na nami spravovaných cestách výkon zimnej údržby ciest. Naši vodiči budú pripravení v denných aj nočných zmenách okamžite reagovať na aktuálny vývoj počasia,“ dodal.

Slovensko čaká ochladenie, najstudenšia by mala byť pondelková noc

Verí, že vodiči budú predvídať situáciu na cestách. Ako uzavrel, ani pri plnom nasadení techniky a zamestnancov nie je možné pri veľmi nepriaznivom počasí ošetriť cesty k „všeobecnej spokojnosti v celom podtatranskom regióne“.

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú