Jednou vetou

V osade na východe zasahujú hasiči. Uhorelo päť osôb, z toho štyri deti

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Pri požiari domu v osade v obci Richnava v Gelnickom okrese prišli o život piati ľudia, z toho štyri maloleté deti. Uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

aktualizované: 12:19

„V miestnej osade došlo k požiaru jednej z chatrčí, pri ktorej bolo nájdených päť tiel bez známok života, a to štyroch maloletých detí vo veku päť, sedem, osem a deväť rokov a jednej dospelej 28-ročnej osoby. Príslušníci Policajného zboru na mieste udalosť dokumentujú a vykonávajú potrebné úkony,“ uviedla.

FOTO: Požiar na trhoch narobil obrovské škody

Požiar vypukol v piatok pred treťou hodinou ráno a zasiahol štvorizbový prízemný dom. Následkom požiaru došlo k prepadnutiu strechy. Hasiči oheň zlikvidovali po viac ako štyroch hodinách. Ako potvrdila hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová, príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa.

Pre požiar na Hlavnom námestí v Bratislave začala trestné stíhanie

„V osade, kde horelo, žije asi 2500 ľudí. Bol to murovaný domček, v ktorom bývala matka so štyrmi deťmi. Doposiaľ k takejto tragédii u nás nedošlo,“ povedal pre starosta obce Richnava Ivan Dunka.

Smútok nad tragickou udalosťou vyjadril v piatok aj predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD). „Dovoľte mi, aby som vyjadril úprimnú sústrasť všetkým pozostalým,“ povedal.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru