V Pezinku sa zrazil vlak s lokomotívou, najmenej 15 zranených – aktualizované

Na snímke hasiči vyvádzajú cestujúcu z havarovaného vlaku v Pezinku 16. marca 2018

foto: TASR

Záchranári na mieste stále zasahujú. Smeruje tam minister dopravy Árpád Érsek aj riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký.

aktualizované: 20:48

Počet zranených pri piatkovej nehode vlakov v Pezinku stúpol na 17. TASR to potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. Traja ľudia sa podľa jej slov zranili ťažko a 11 ľahšie. „Medzi ľahko zranenými je aj dieťa,“ priblížila Krčová. Záchranári na mieste stále zasahujú.

Takmer 40 hasičov momentálne zasahuje pri zrážke osobného vlaku s rušňom medzi železničnými stanicami Pezinok a Pezinok zastávka, uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová. Pri zrážke sa podľa nej osobný vlak vykoľajil. Zasahujú profesionáli z Pezinka, Senca, Hálkovej a Radlinského a dobrovoľní hasiči zo Svätého Jura, Pezinka, Budmeríc a Ružinova. Na miesto bol vyslaný evakuačný autobus HaZZ.

Podľa informácie hasičov narazila súprava osobného vlaku zo zadu do stojaceho rušňa. „Momentálne sa uskutočňuje presun zranených osôb do tzv. hniezda záchrany, kde sú triedení podľa závažnosti zranení,“ informoval službukonajúci dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ.

zdroj: Polícia SR

„Došlo k zrážke vlaku s rušňom, hasiči z neho pomáhajú vytiahnuť zranených ľudí,“ opísal pre TASR aktuálnu situáciu očitý svedok.

zdroj: Polícia SR

Doprava v stanici Pezinok je prerušená od 18.30 h. Dôvodom je zrážka osobného vlaku s vlakom iného dopravcu, informuje na Twitteri Železničná spoločnosť Slovensko. Podľa hovorkyne spoločnosti Martiny Pavlikovej sa zrazil ich osobný vlak s rušňovlakom spoločnosti Lokorail.

 

Môže vás zaujímať

Vo štvrtok len malá oblačnosť s teplotami do 22 stupov Celzia