V Poprade zaevidovali od začiatku roka deväť prípadov nepovolených zbierok

Poprad

foto: TASR

Mestská polícia v Poprade zaevidovala od začiatku roka na území mesta deväť prípadov nelegálnych zbierok, ktoré nie sú vykonávané v zmysle zákona o verejných zbierkach.

„Túto činnosť vykonávajú najčastejšie občania Rumunska, ktorí vyberajú finančné prostriedky údajne pre nepočujúcich a telesne postihnutých ľudí a pre chudobné deti. Toto však nie je pravda a tieto osoby vyberajú finančné prostriedky pre úzke skupiny osôb, ktoré z takejto činnosti profitujú,“ uviedol náčelník Mestskej polície v Poprade Štefan Šipula. Ako ďalej doplnil, preukazujú sa falošným certifikátom, na ktorom sú rukou dopísané vymyslené mená ľudí, ktorí vraj dali nejaký finančný príspevok. Takýmto spôsobom chcú zlákať ľudí na získanie finančnej čiastky.

Mestská polícia z tohto dôvodu preto vyzýva občanov, aby si predtým, ako finančne prispejú na dobročinné účely, dôkladne preverili, či finančná zbierka spĺňa zákonom stanovené podmienky. Ak vznikne podozrenie na nekalú činnosť, je na mieste okamžite kontaktovať mestskú políciu, ktorá takýto oznam preverí a podľa okolností prijme príslušné opatrenia.

Môže vás zaujímať

Polícia v Bratislave eviduje nárast žiadateľov o vydanie občianskych preukazov