Jednou vetou

V poslednom rokovaní pred voľbami bude MsZ pokračovať budúci týždeň

Ilustračné foto

foto: TASR

Bratislavskí mestskí poslanci vo štvrtok nedokončili rokovanie posledného mestského zastupiteľstva (MsZ) pred novembrovými komunálnymi voľbami. V zasadnutí tak budú pokračovať na budúci štvrtok (4.10.).

Chcem vedieť viac!

V programe tohto mestského zastupiteľstva majú poslanci vyše 100 bodov. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal totiž zaradil všetky body z ôsmich doteraz nedokončených zasadnutí. Poslanci vo štvrtok stihli schváliť prenájom pozemkov v Petržalke pre Univerzitnú nemocnicu Bratislava na výstavbu parkoviska. Primátora požiadali o odvolanie súčasnej riaditeľky Domova seniorov Archa pre podozrenia zo zanedbávania starostlivosti o klientov.

Taktiež vyjadrili podporu iniciatíve za vyhlásenie rezervácie Pramene Vydrice v bratislavských mestských lesoch.
O zmenách a doplnkoch 04 k územnému plánu Bratislavy mestský parlament vo štvrtok nerozhodol, primátor tento bod z rokovania stiahol. Mestu totiž ešte neprišlo stanovisko Okresného úradu v Bratislave. O územnom pláne a jeho navrhovaných zmenách sa však viedla v pléne diskusia.

V Bratislave udelili Igricov, soška za celoživotný prínos patrí J. Jakubiskovi

Na budúci týždeň čaká poslancov viacero bodov, ktoré nestihli prerokovať. Je medzi nimi napríklad návrh na spustenie celomestskej parkovacej politiky či návrh na rozšírenie zliav v rámci bratislavskej MHD.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru