V Prešove pomôžu odkázaným rodinám vďaka bowlingovému turnaju

Predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský (uprostred). Ilustračná foto

zdroj: TASR

Bowlingový turnaj o Putovný pohár predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) už po 11-krát pomáhal. Vďaka jeho benefičnému poslaniu sa v pondelok (12.3) podarilo prerozdeliť 9800 eur medzi štrnásť rodín z regiónu, ktoré sa ocitli v zložitej životnej situácii. Podujatie podporili mnohé osobnosti z celého kraja.

Výťažok zo štartovného pôjde na konkrétnu pomoc do rodín, ktoré majú choré deti alebo sa ocitli v chudobe. Prijímatelia, z ktorých väčšina má ťažké zdravotné postihnutie, dostali po 700 eur. Mnohí prišli na turnaj, aby si osobne prevzali symbolický šek v tejto hodnote. „Je ťažké, čo i len počuť, predstaviť si životné príbehy takto skúšaných ľudí, nie to ich osud prežiť. Som rád, že ľudská spolupatričnosť tu funguje. Nikto na tomto svete by sa nemal cítiť osamotený vo svojich starostiach či problémoch,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský (KDH).

Hovorkyňa PSK Daša Jeleňová pred začiatkom turnaja zverejnila mená všetkých prijímateľov pomoci, aj na čo sú financie určené. Špeciálna autosedačka a ortopedický matrac pomôže Karolkovi Richnavskému z Prešova, repasovaná načúvacia pomôcka uľahčí komunikáciu nepočujúcemu Šimonovi Sarakovi z Rudľova, sponzorský príspevok využije rodina Dávida Žida zo Stakčína na ďalšiu z náročných operácií bedrového kĺbu. Špeciálne multifunkčné zariadenie na polohovanie si bude môcť zaplatiť rodina 3,5-ročného Sebastiána Šelepa z Kežmarku a opora pri chôdzi pomôže v pohybe šesťročnej Leyle Tasli zo Stropkova.

Finančný dar umožní niekoľkým deťom absolvovať náročnú rehabilitáciu. Vďaka príspevku v dvoch prípadoch budú môcť upraviť chorým deťom bývanie. Sociálne odkázaným rodinám s viacerými deťmi príspevok uľahčí zabezpečiť najnutnejšie životné náklady.

Bowlingového turnaja sa zúčastnilo 23 štvorčlenných tímov z celého kraja, ktoré reprezentovali PSK, mestá Prešov, Svit, Prešovskú univerzitu, novinársku obec i rôzne organizácie a podnikateľské subjekty, Do bojov zasiahlo aj občianske združenie Via Magna z Vranova nad Topľou. Doteraz PSK počas 11. ročníkov rozdelil z benefičného bowlingového turnaja takmer 58.000 eur, pomoc išla k 56 prijímateľom.

Môže vás zaujímať

Všetci zadržaní v rámci akcie Hyena sú na slobode