Jednou vetou

V Prešovskom kraji klesla chorobnosť na akútne respiračné ochorenia o tretinu

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

V Prešovskom kraji klesla v ôsmom kalendárnom týždni chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) oproti predchádzajúcemu o 34,5 percenta. Chorobnosť predstavuje 2102,9 chorého na 100.000 obyvateľov.

Ako informuje na svojej webstránke Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove, v ôsmom kalendárnom týždni bolo hlásených 9.323 ARO s chorobnosťou 2102,9 na 100.000 obyvateľov, predchádzajúci týždeň evidovali 14.240 ochorení s chorobnosťou 3052,5 na 100.000 ľudí.

Počet chorých na chrípku v Trnavskom kraji stále pribúda

RÚVZ zaevidoval pri chrípke a chrípke podobných ochoreniach 1291 hlásení, čo predstavuje 291,2 chorého na 100.000 obyvateľov. Najviac chorých na ARO i pri chrípke a chrípke podobných ochoreniach bolo detí do päť rokov.

Z celkového počtu hlásených komplikácií (303), boli najviac hlásené zápaly prínosových dutín (169).

Z dôvodu zvýšenej chorobnosti na ARO bolo podľa hygienikov prerušené vyučovanie v jednej materskej škole v okrese Bardejov.

V nemocniciach v Poprade, Kežmarku a v Levoči, ako aj v zdravotníckych zariadeniach vo Vyšných Hágoch a Dolnom Smokovci bol zrušený zákaz návštev.

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla v Žilinskom kraji o 3,4 %

Naďalej trvá v Bardejovskej nemocnici, ako aj v zariadeniach sociálnej starostlivosti v okrese. Rovnako zákaz návštev platí na vybraných oddeleniach v prešovskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J.A. Reimana či v Ľubovnianskej nemocnici, n.o.

V okrese Vranov nad Topľou bol potvrdený jeden prípad vírusu chrípky A (H1) pdm 09. V kraji nebolo hlásené žiadne úmrtie na chrípku.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne