Jednou vetou

V Prievidzi pribudne tréningové centrum pre žiakov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Na svoje budúce povolanie u prievidzského subdodávateľa automobilového priemyslu sa v rámci duálneho vzdelávania pripravuje 31 žiakov v odboroch mechatronika a mechanik strojov a zariadení na dvojici stredných odborných škôl (SOŠ) v Prievidzi a Handlovej. Ďalších 34 žiakov začne navštevovať tieto odbory budúci školský rok, uviedla Ľuboslava Müllerová zo spoločnosti Brose, ktorá duálne vzdelávanie so školami zabezpečuje.

„V druhej výrobnej fáze závodu, ktorá bude hotová v auguste 2018, je plánované i tréningové centrum o veľkosti 270 metrov štvorcových (m2), takže žiaci sa budú od septembra vzdelávať priamo u nás,“ dodala Müllerová.

Záujem študentov o odbory podľa nej rastie, spoločnosť to sleduje už pri pohovoroch, keď sa školáci hlásia na duálne vzdelávanie. „Už počas minulého roka sme zistili to, že sa nám hlásia i tí, ktorí majú priemer známok 1,1. Teda tí, ktorí by možno za iných okolností na strednú odbornú školu technickú nešli. V rámci duálneho vzdelávania im poskytujeme mnoho benefitov, okrem iného sú to štipendiá. Ich získanie je naviazané na ich prospech, čiže žiaci sa naozaj snažia opraviť si známky, aby dosiahli dané štipendium,“ dodala.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru