Jednou vetou

V prípade napadnutia manželov v autobuse MHD obvinili dvoch mladíkov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Vyšetrovateľ obvinil v prípade napadnutia manželského páru v bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) dve osoby, 18-ročného Ondreja Á. a 18-ročného Stanislava G. z Bratislavy. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

aktualizované: 11:31

„Ondrej Á. čelí v tejto súvislosti obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva, za ktorý v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Jeho rovesník, Stanislav G., čelí obvineniu zo zločinu vydierania a prečinu nebezpečného vyhrážania, za ktorý v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na dva až šesť rokov,“ spresnil Szeiff. V rámci vyšetrovania sa polícii prihlásili dvaja svedkovia, ktorí podľa hovorcu pomohli objasneniu incidentu.

O útoku v bratislavskej MHD hovorí celé Slovensko: Polícia začala konať!

K incidentu došlo 22. mája v autobuse linky 83 medzi zastávkami SAV a Damborského. Skupinka mladíkov sa počas jazdy správala hlučne a rozhadzovala rôzne predmety. Manželský pár vo veku 50 a 52 rokov ich slušne napomenul, na čo reagovali ich napadnutím. Obvinený Ondrej mal fyzicky napadnúť 52-ročného muža viacerými údermi päsťami do oblasti tváre. „Po fyzickom útoku druhý obvinený, Stanislav, začal manželom vulgárne nadávať a vyhrážať sa im fyzickou likvidáciou,“ doplnil policajný hovorca.

Výtržníci spôsobili manželom rôzne zranenia a zlomeniny v oblasti tváre a z autobusu utiekli. Zranenia ženy si vyžiadali hospitalizáciu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru