Jednou vetou

V rodinnom dome v Šoporni odhalila polícia drogy

Ilustračné foto

foto: TASR

Kriminalisti z okresu Galanta odhalili v obci Šoporňa drogy, keď v záhrade za rodinným domom zaistili policajti zelené rastliny vysoké až do 185 cm a v priestoroch domu už usušený materiál. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Kriminalisti spolu s pohotovostným policajným útvarom vykonali minulý týždeň domovú prehliadku v rodinnom dome a zadržali podozrivého muža. „Expertíza preukázala, že zo zaisteného množstva by sa dalo vyrobiť minimálne 834 jednorazových dávok drogy, pričom ich hodnota na čiernom trhu by presahovala viac ako 4100 eur,“ uviedla Kredatusová.

FOTO: Polícia na stope drogových dílerov v Rusovciach

Pri domovej prehliadke polícia zadržala 37-ročného muža, ktorý bol už v minulosti trestaný za drogy. Vyšetrovateľ po zhromaždení dôkazov zadržaného obvinil z obzvlášť závažného drogového zločinu a spracoval podnet na väzobné stíhanie.

„Na základe príkazu sudcu pohotovostná motorizovaná jednotka z Trnavy obvineného v nedeľu (6. 10.) eskortovala do výkonu väzby. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na desať až 15 rokov,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Karlova Ves podporila v minulom roku mladé rodiny sumou viac ako 28-tisíc eur