V Rooseveltovej nemocnici sa volilo dve hodiny

Hospitalizovaný pacient vhadzuje hlasovací lístok do prenosnej volebnej schránky počas 1. kola prezidentských volieb. V Banskej Bystrici 16. marca 2019

foto: TASR - Ján Krošlák

Možnosť voliť prezidenta SR v sobotňajších voľbách priamo v nemocnici využilo 15 ľudí, ktorí sú hospitalizovaní alebo pracujú vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Hlasovať mohli v čase od 10. do 12. h.

ONLINE: Slováci volia prezidenta, väčšina kandidátov už odvolila

Jedenásti prišli do miestnosti, kde ich čakali dvaja členovia okrskovej volebnej komisie s prenosnou urnou a miestom na úpravu hlasovacích lístkov. Za štyrmi išli členovia komisie po 12. hodine priamo na oddelenia k ich lôžkam. Všetci mali voličské preukazy.

„Boli to pacienti aj zo Žiaru nad Hronom, Veľkého Krtíša i tu z blízkej obce Vlkanová. Lekári boli Banskobystričania. My dvaja sme prišli z okrsku číslo jeden, ktorý je na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela. Celkovo tam máme zapísaných okolo 1200 voličov. Teraz sa tam vraciame,“ uviedli členovia komisie Alžbeta Krivušová a Roman Lauko.

V Bratislave volila i majsterka sveta vo freestyle Kevická

Voličský preukaz si vybavil aj Andrej Dubovský od Žiliny, ktorého synček Andrejko leží v blízkej detskej nemocnici. Možnosť voliť priamo v priestoroch Rooseveltovej nemocnice uvítal. Pre istotu si vybavil preukaz aj pre druhé kolo.

„Považujem za dôležité najmä v dnešnej dobe prísť voliť hlavu štátu. Neviem, či očakávam, že sa niečo zmení, hlavne chcem, aby sa niečo nezhoršilo. Zastaviť to, čo by mohlo byť ešte horšie. Ak niečo bude lepšie, tak to bude iba plus,“ konštatoval otec malého pacienta.

FOTO: Vo Veľkom Šariši sa volilo v krojoch a s ľudovou hudbou

V rámci kampane pred voľbami ho mrzí, že veľké autority sa vyjadrovali k voľbám a konkrétne k niektorým kandidátom dosť negatívne.

„Skoro nikdy nedajú, aj keď ešte mohli, dať nejaký tip ľuďom, že toto je podľa mňa správna voľba. Všetci dokážu iba kritizovať a nikto nezoberie zodpovednosť za to, aby povedal, že ja som za tohto kandidáta. Je to trošku smutné. Sú autority iba dovtedy, že vedia iba kritizovať a nedokážu dať konštruktívny tip ľuďom,“ dodal Dubovský.

Môže vás zaujímať

FOTO: Vodohospodári predpokladajú, že z Ružína vytiahnu viac odpadu ako vlani