Jednou vetou

V Ružinove sa bude cez víkend hodovať

Ilustračné foto

zdroj: TASR

V bratislavskom Ružinove sa bude cez víkend hodovať. Pri príležitosti sviatku sv. Vincenta de Paul organizuje mestská časť v Parku Andreja Hlinku a pred Domom kultúry (DK) Ružinov hodové slávnosti. Svoje brány pre návštevníkov otvoria v sobotu a potrvajú do nedele (30.9.).

„Ružinovské hodové slávnosti sú najdôležitejším a najkrajším podujatím v Ružinove. Všetkých, nielen Ružinovčanov, pozývam do Parku Andreja Hlinku a pred Kultúrny dom Ružinov, vypočuť si dobrú hudbu, najesť sa hodových jedál, stretnúť priateľov a známych,“ približuje ružinovský starosta Dušan Pekár.

Biela noc v Bratislave ponúkne 44 umeleckých zastávok, MHD bude jazdiť častejšie

Ten spolu so zástupcami partnerských miest, teda českého Znojma, chorvátskeho Umagu a maďarskej Topolce, otvorí v sobotu popoludní hlavný program v Parku Andreja Hlinku. Pre návštevníkov je pripravená Ružinovská cykločasovka, súťaže pre rodiny s deťmi či Krúžkovanie Ružinova 2018. V rámci neho sa na jednom mieste svojimi celoročnými voľnočasovými aktivitami prezentujú organizácie, združenia, školy, tanečné súbory, športové kluby, seniorské centrá a ďalšie subjekty pôsobiace v mestskej časti.

Atmosféru hudobne dotvoria koncerty AC/DC revival Bratislava, Tomáš Botló, v ktorého hudbe sa spájajú rómske melódie s džezom, latinom, flamengom, funkom či popom, ale tiež Cigánski Diabli-Gypsy Devils s novými skladbami či speváčka a skladateľka Jana Kirschner. Priestor pred DK Ružinov ponúkne Ľudovú hudbu Ružinovčan, kolotoče i diskotéku.

Za slušné Slovensko opäť pochodovalo niekoľko tisíc ľudí

Nedeľný (30.9.) program sa začne hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul a následne príhovormi zástupcov cirkví pôsobiacich v Ružinove. Návštevníkom sa tiež predstavia žiaci z ružinovských škôl aj Folklórny súbor Karpaty. Zaspieva tiež Dara Rolins či srbská dychová kapela Boban Marković Orkestar. Súčasťou programu pred DK Ružinov bude zasa koncert skupiny Salamander, kolotoče a diskotéka.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru