Jednou vetou

V Šali budú pomáhať s jarným upratovaním aj podnikatelia

Ilustračná foto

Foto: TASR

Šalianska radnica pripravuje na najbližšie dni veľké upratovanie mesta. V rámci neho by sa mali odstrániť nečistoty z ciest, chodníkov i ďalších verejných priestranstiev. Odstrániť sa majú aj rôzne predmety, ktoré špatia sídliská. Zároveň sa vymenia aj viaceré koše na drobný odpad.

Podľa slov Eriky Kollerovej z mestského úradu však magistrát na pripravované rozsiahle upratovanie nemá dostatok vlastných kapacít. Primátor Jozef Belický preto požiadal o pomoc miestnych podnikateľov. Ide predovšetkým o firmy, ktoré už v minulosti pre mesto vykonávali rôzne práce. „Verím, že budú mať pre nás pochopenie a pomôžu nám pri čistení. Potrebujeme pomôcť, ani nie finančne ako skôr fyzicky. Ručnou prácou alebo aj zapožičaním techniky,“ uviedol Belický.

Na spoločnom stretnutí vedenia mesta s podnikateľmi bola Šaľa i mestská časť Veča rozdelená na 12 úsekov. Každý z nich bude mať pri upratovaní na starosti jedna z firiem, ktorá bude svoju prácu koordinovať s prideleným zamestnancom mesta. „Našou predstavou je nielen vyzbieranie odpadkov, ale chceme, aby boli napríklad odstránené rôzne tyče, ktoré trčia z trávnikov, spílené staré konštrukcie na prášenie kobercov či demontované zničené odpadkové koše,“ vysvetlil Belický. Ako doplnil, pracovníci, ktorí budú čistiť verejné priestranstvá, vyjdú do ulíc už o pár dní. „Našou víziou je mať upratané mesto už začiatkom mája,“ dodal primátor.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru