Jednou vetou

V Senici vykopali letecké bomby, pyrotechnici ich na mieste zneškodnili

Ilustračné foto

Foto: TASR

Polícia v Senici zaevidovala v pondelok (10. 6.) v podvečerných hodinách oznámenie pracovníkov, ktorí pri výkopových prácach pred priemyselnou zónou v meste Senica našli v poli neznámu muníciu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová.

Policajný dôstojník o náleze informoval policajných pyrotechnikov a do ich príchodu policajná hliadka miesto uzavrela. „Pyrotechnici určili, že ide o dve letecké bomby s priemerom 152 milimetrov z čias druhej svetovej vojny. Podľa ďalších zistení bolo pole v minulosti využívané ako poľné letisko,“ uviedla Linkešová.

Polícia obvinila muža z okresu Partizánske z drogovej trestnej činnosti

Nájdenú muníciu nebolo možné transportovať, preto sa policajti rozhodli, že k jej odstrelu príde v utorok na mieste. „Z dôvodu, že miesto nálezu sa nachádzalo v blízkosti obytnej a priemyselnej zóny, pyrotechnici posunuli miesto odstrelu do vzdialenejšej časti. Postupne, riadeným odstrelom, zneškodnili najskôr jednu a potom aj druhú bombu,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Polícia upozorňuje, že neodbornou manipuláciou by v tomto prípade mohlo prísť k ohrozeniu života a zdravia. Jedna bomba obsahovala niekoľko kilogramov trhaviny. „Upozorňujeme občanov, aby pri náleze akejkoľvek munície vyrozumeli políciu. V žiadnom prípade nie je vhodné s ňou manipulovať a premiestňovať ju,“ apeluje hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru