Jednou vetou

V sobotu slávime fašiangy, na nedeľu sa tešia deti

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Ešte stále neviete, čo robiť cez víkend? V sobotu sa ochladí až do -5 stupňov, v nedeľu teploty vystúpia až na +6 stupňov. Prevládať bude oblačné až slnečné počasie, preto si môžete užiť či už prechádzku v prírode alebo ktorúkoľvek z akcií, ktoré vám ponúkneme v tomto článku!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračný obrázok | Zdroj: canva.com

SOBOTA

V sobotu sa na území Slovenska bude konať veľké množstvo plesov a slávností. Zabaviť na plese sa budú môcť obyvatelia Bratislavy, Lúčok, Poriadia, Ružomberka a Radavy. Chvojnický ples sa bude konať v Radošovciach, Futbalový ples v Kamenci pod Vtáčnikom, Poľovnícky ples v Sihelnom, Farský ples v SabinoveTradičný Vozokanský ples v Plavých Vozokanoch.

FOTO: Udeľovanie BRIT awards prinieslo prekvapenia

Množstvo slovenských obcí a miest ešte využíva na fašiangové slávnosti ostávajúce týždne do popolcovej stredy, ktorá zakončí tohtoročné obdobie fašiangov 6.marca. Fašiangy budú oslavovať Dudince Fašiangovým sprievodom ulicami mesta, Horné Srnie Fašiangovou ochutnávkou špecialít, Bratislava Súťažou v pečení fašiangových šišiek, Veľký Šariš podujatím Šarišské fašiangy, Bzovík na akcii Fašiangy pod hradom a Slovenská Ľupča Fašiangovou veselicou.

Opustila nás módna ikona: S Karlom Lagerfeldom sa lúči celý svet

Športoví nadšenci si užijú Majstrovstvá sveta v krňačkách v Demänovskej doline, záujemci o hudbu si môžu vypočuť koncert známeho slovenského speváka, Juraja Hnilicu v Brezne, či DOVI DOPO TOUR rapera Kaliho v Žiline. Na zaujímavé podujatia sa môžu tešiť aj naši najmenší, a to na karnevaly v Banskej Bystrici, Práznovciach, Nedašovciach a Svošove, či predstavenie Zahrajko zo Spievankova: Čo sa stalo v lese? v Trebišove.

Tisíce nakazených ľudí pribúdajú. Na Slovensku sa opäť rozmáha chrípka

NEDEĽA

Nedeľný program si tentokrát užijú najmä deti, ktoré sa môžu tešiť na karnevaly v Hriňovej, Skalici, Rajci, Bernolákove, Pleši a Ružomberku. Zaujímavosťou bude napríklad obľúbený Karneval na ľade v Spišskej novej Vsi, podujatie Nedeľa s rozprávkou: Králiky z klobúka v Púchove, Paci Pac Deťom v Žarnovici a Fašiangové smiechoty v Topoľčanoch.

VIDEO: To musíte vidieť! Takto oslávili Čínsky Nový rok v Londýne

Záujemci o umenie sa nemusia obávať o nedostatok pútavého programu. Užiť si budú môcť výstavu Čaro muziky – ľudové hudobné nástroje zo zbierky Kornela Duffeka v Galante, predstavenie FS Krtíšan – „(na)ZDAR BOH!“ v Bratislave, divadelné predstavenie Antigona v New Yorku v Sučanoch, či Bolešovsko-Piechovské fašiangy v Bolešove.

Počasie na hojdačke vyhnalo von snežienky. Pozrite sa, kde všade už rastú

Viete o najbližšej akcii vo vašom okolí? Dajte nám o tom vedieť a radi ju zaradíme do nášho prehľadu. Napíšte na redakcia@hlavne.sk alebo zavolajte na 0910 554 995.

Užite si príjemný víkend, pohodovú sobotu aj nedeľu želáme ?

Sme aj na facebooku a budeme radi, keď sa k nám pridáte TU

Môže vás zaujímať

Karlova Ves podporila v minulom roku mladé rodiny sumou viac ako 28-tisíc eur