Jednou vetou

Foto: Bomby zo Štúrova už odviezli

Polícia začala evakuovať obyvateľov Ulice kozmonautov v Štúrove. Dôvodom je nález funkčných leteckých bômb. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti s tým, že pre ľudí je pripravený hasičský autobus.

aktualizované: 16:29

„Zabezpečili sme, aby všetci obyvatelia domov v ohrozenej lokalite boli informovaní o situácii, a aby dočasne opustili svoje domy. Predpokladáme, že evakuácia bude trvať zhruba dve až tri hodiny, následne sa budú môcť ľudia vrátiť späť domov,“ informoval Milan Oroský, vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu Nové Zámky, pracovisko Štúrovo. Mesto Štúrovo zabezpečilo pre postihnutých ľudí vodu a minerálky.

Operačné stredisko polície dostalo vo štvrtok 19. apríla hlásenie, že na poli v katastrálnom území mesta sa nachádza munícia. Policajná hliadka zabezpečila priestor do príchodu pyrotechnikov. Tí na mieste zaistili dva ručné granáty a jednu delostreleckú strelu. Následne sa rozhodli vykonať prehliadku blízkeho okolia pomocou detektoru kovov, ktorý zaznamenal ďalší nález.

Na mieste sa našli štyri funkčné ruské letecké bomby z druhej svetovej vojny, vážiace 100 kilogramov, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. „Miesto nálezu je zabezpečené, pyrotechnici pokračujú v prehliadke. Zaistená povojnová munícia bude prevezená na bezpečné miesto, kde bude zneškodnená. Pri prevoze munície bude vytýčená trasa, bude potrebná uzávierka cesty,“ povedala Bruchterová.

 

Pyrotechnici zaistili v Štúrove muníciu z druhej svetovej vojny

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru