Jednou vetou

V tomto kraji menia cestovný poriadok a rušia až 853 spojov

Ilustračné foto

foto: TASR - Roman Hanc

Základom pre tvorbu mimoriadneho cestovného poriadku je prázdninový režim.

Autobusy prímestskej dopravy v Košickom kraji budú oddnes až do odvolania premávať v novom režime. Celkovo dôjde k dočasnému zrušeniu 853 spojov v kraji. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Na východe Slovenska evidujeme v posledných týždňoch výrazný pokles cestujúcich, keďže mnohí v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 pracujú z domu alebo využívajú individuálnu dopravu. Poloprázdne autobusy premávajú aj v dôsledku domácej výučby žiakov a študentov. Dochádza tak k nehospodárnej prevádzke autobusov. Základom pre tvorbu mimoriadneho cestovného poriadku je prázdninový režim. Snažili sme sa prispôsobiť jednotlivé spoje tak, aby bola zabezpečená základná dopravná obslužnosť,“ informoval košický župan Rastislav Trnka.

Zmeny sa dotknú zmluvných dopravcov Košického kraja – ARRIVA Michalovce, eurobus, aj dopravcov Prešovského kraja – SAD Prešov, SAD Poprad, SAD Humenné a BUS Karpaty.

Celkovo dôjde k dočasnému zrušeniu 853 spojov, ktoré prevádzkujú zmluvní dopravcovia Košického samosprávneho kraja. Oproti bežnému cestovnému poriadku sa teraz zníži počet denne vypravených autobusov o 123.

„Chcem verejnosť upokojiť, že aj napriek dočasnému zrušeniu na prvý pohľad vysokého počtu spojov obyvatelia neostanú odrezaní od okolitého sveta. Dopravná obslužnosť bude zabezpečená alternatívnou formou, keďže pri tvorbe cestovného poriadku sa prihliadalo aj na dostupnosť vlakových spojov na trasách zrušených liniek autobusov,“ uviedol Trnka.

O podobe mimoriadneho cestovného poriadku budú cestujúci informovaní priamo na označníkoch autobusových zastávok, na stránkach oboch dopravcov – www.eurobus.sk, www.arriva.sk a cestujúcim odporúčame dopravné spojenie vyhľadať na www.cp.sk.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru