Jednou vetou

V Trebišove otvorili nové hokejbalové ihrisko, stálo takmer 112.000 eur

Ilustračný záber

Foto: Pixabay.com

Novovybudované hokejbalové ihrisko v Trebišove slávnostne otvorili v uplynulých dňoch. Jeho realizácia stála takmer 112.000 eur. Informovala hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Ako pripomenula, pôvodné, viac ako 30-ročné hokejbalové ihrisko bolo v havarijnom stave a nespĺňalo predpísané podmienky na súťaže.

Pri vývoze odpadu ušetrila Rimavská Sobota podľa primátora 2,1 milióna eur

Družstvá hokejbalového klubu preto museli domáce súťažné zápasy hrávať ešte donedávna na cudzích ihriskách v okolitých mestách.

Nový športový stánok vznikol v blízkosti zimného štadióna. „Na jeho realizáciu bola použitá suma 96.708 eur z rozpočtu mesta a tiež účelová dotácia vlády vo výške 15.000 eur, ktorú vládny kabinet schválil Hokejbalovému klubu Adler Trebišov na májovom výjazdovom rokovaní v Trebišove,“ spresnila Mištaničová.

Toto športovisko má asfaltobetónový povrch, bezbariérové vstupy a je lemované mantinelovým systémom.

Na severe Slovenska sneží, polícia vyzvala motoristov na väčšiu opatrnosť

„Jeho súčasťou sú vybavenie bránkoviskom na oboch stranách vrátane zvýšených stĺpikov na siete, dve hráčske a dve trestné lavice a jedna lavica pre funkcionárov, ktorá je umiestnená mimo hracej plochy. Osvetlenie ihriska zabezpečuje aktuálne päť kusov reflektorov,“ dodala.

Môže vás zaujímať

Mestské kúpalisko v Poltári tento rok neotvoria