Jednou vetou

V Trenčianskych Tepliciach sa začal Park Film Fest

foto: TASR, zdroj: TASR

Viacero sekcií filmov rôznych žánrov a ďalší sprievodný program čaká na návštevníkov medzinárodného filmového festivalu Park Film Fest v Trenčianskych Tepliciach. Festival sa začal dnes dopoludnia a potrvá do 26. júna.

„Na návštevníkov Park Film Festu čaká veľmi bohatý program najbližšie dni, otvorili sme ho brazílskou sekciou, a to filmom pre deti Chlapec a svet režiséra Ale Abreua. Je to film, ktorý bol pred rokom nominovaný na Oscara. Ďalej bude brazílska sekcia pokračovať filmami pre dospelých,“ načrtla pre TASR jedna z členiek programového tímu festivalu Eva Križková.

Hlavnou súťažnou sekciou je podľa jej ďalších slov Jej pohľad, ktorá je venovaná ženám – režisérkam, ďalšou je sekcia študentských filmov pod názvom Veľké nádeje, sekciu katalánskeho filmu a množstvo sprievodného programu. „Ide o master class s Krzysztofom Zanussim alebo Marekom Šulíkom a Janou Belišovou o antropológii a dokumentárnom filme, spoločenské diskusie, veľká diskusia sa odohrá v pondelok 26. júna o rôznorodosti kultúr vo filme. Máme animované filmy pre deti,“ priblížila.

Organizátori ocenia i viacero osobností. Cenu Umelcova misia si počas víkendu prevezmú Táňa Pauhofová a Miroslav Žbirka. Cenu Za kamerou udelia českému režisérovi a producentovi Ondřejovi Trojanovi a režisérke Zuzane Piussi. Cenu primátora Trenčianskych Teplíc získa poľský režisér Krzysztof Zanussi, ktorý je už z minulosti laureátom ocenenia Zlatá kamera.

Najväčším sprievodným podujatím festivalu bude Art In Park, ktorý bude priebežne prebiehať v trenčianskoteplickom parku. „Lokálni umelci vytvorili rôzne inštalácie a chill-out zónu, kde sa neustále odohráva program. Jeho súčasťou sú premietania, ktoré dnes začínajú filmom Neberte nám princeznú a pokračujú mimo iného hororom Raw, ktorý je v hlavnej súťažnej sekcii. Okrem toho je tam množstvo koncertov či workshopy pre deti,“ dodala Križková.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava