Jednou vetou

V Trnave otestovali všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru stavajú stan pred Fakultnou nemocnicou v Trnave, 18. marec 2020.

Foto: SITA/Pavol Machovič

Zatiaľ boli všetky testy negatívne, Trnava bude testovanie opakovať v týždenných intervaloch

Testy na nový koronavírus absolvovali všetci zamestnanci mestských zariadení sociálnych služieb v Trnave, ale aj príslušníci Mestskej polície v Trnave. Všetky doteraz vykonané testy boli negatívne, výsledky z utorkových odberov budú známe v najbližšom čase. Testovanie budú podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej opakovať v týždňových intervaloch.

„Testy sme robili vo vlastnej réžii, nečakali sme na pomoc od štátu, pretože čas hrá v tejto situácii veľkú úlohu. Preventívne opatrenia, ktoré sme podnikli od prvých dní mimoriadnej situácie, sa ukázali byť správne. Zvyšok záleží na zodpovednosti ľudí,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka. Trnava je podľa neho prvým krajským mestom, ktoré takéto testovanie zamestnancov z prvej línie v starostlivosti o seniorov zabezpečilo. Výsledky týchto testov sú podľa Borisa Chmela z Národného centra zdravotníckych informácií tiež zarátané do celoslovenských denných štatistík.

V Zariadení pre seniorov na Ulici Terézie Vansovej a zariadeniach opatrovateľskej služby na Hospodárskej a Coburgovej ulici platí od 6. marca zákaz návštev a sprísnený hygienický režim. Klienti sú chránení pred potenciálnym rizikom pri kontakte s verejnosťou, stýkajú sa len s personálom za sprísnených hygienických pravidiel.

Negatívne výsledky testov na ochorenie COVID-19 mali aj všetci príslušníci trnavskej mestskej polície. Okrem sprísnených hygienických opatrení mestská polícia obmedzila kontakt s verejnosťou v centrále na Trhovej 2 a odložila predvolania občanov na neskoršie obdobie podľa vývinu situácie.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru