Jednou vetou

V Trnave pribudne ďalší cyklochodník s dĺžkou viac ako pol kilometra

Ilustračné foto, archív

foto: TASR

Aktuálne stavebná firma pracuje na stavbe cyklochodníka na Saleziánskej ulici, ďalší má pribudnúť na Spartakovskej. Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na 400-tisíc eur bez DPH

V Trnave pribudne v tomto roku ďalší cyklochodník, povedie po Spartakovskej ulici. Súčasťou stavebných prác bude aj vybudovanie nového chodníka pre chodcov, presunutie autobusovej zastávky pri zimnom štadióne, výmena verejného osvetlenia a ďalšie práce.

Mesto Trnava vyhlásilo verejné obstarávanie na zhotoviteľa, predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na viac ako 400-tisíc eur. Investícia má byť financovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Cyklochodník s dĺžkou 550 metrov a šírkou 2,5 metra povedie od križovatky s Hlbokou ulicou popri zimnom štadióne, až po Clementisovu ulicu. Zhotovený bude z červeného asfaltu, chodník pre chodcov z betónovej dlažby. Nevyhnutný je výrub niekoľkých stromov, projekt však rieši aj náhradnú výsadbu. Záujemcovia o zákazku sa môžu prihlásiť do konca júna.

Trnava v súčasnosti stavia cyklochodník na Saleziánskej ulici. Dlhý bude vyše 380 metrov, peniaze naň získala samospráva z eurofondov. V tomto roku plánuje radnica podľa informácií primátora Petra Bročku vybudovať aj časť cyklochodníka na Špačinskej ulici, aj v tomto prípade sa spolieha na eurofondy.

Mestský úrad v Trnave má k dispozícii projektové dokumentácie aj pre cyklochodníky na Bottovej a Moyzesovej ulici, na Kamennej ceste, na Ulici A. Žarnova, Piešťanskej ulici a smerom k lokalite Štrky.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru