Jednou vetou

V uplynulom týždni sa s vlakom zrazili dve autá a stádo kráv

Železnice Slovenskej republiky
Ilustračné foto

Foto: TASR

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali v uplynulom týždni jednu zrážku vlakov s civilnou osobou, dve zrážky vlaku s autom a zrážku vlaku so stádom kráv. Informoval o tom hovorca ŽSR Michal Lukáč.

K zrážke so stádom kráv došlo v úseku Dubová – Podbrezová v okrese Brezno. Osobný vlak tam zrazil kravy, ktoré sa pohybovali v koľajisku. „Na rušni došlo k odtrhnutiu schodíkov a k ďalšiemu poškodeniu. Pri tejto udalosti boli zmeškané štyri vlaky osobnej dopravy spolu o 309 minút,“ priblížil hovorca.

Železničiari tiež minulý týždeň pravdepodobne zabránili stretom osôb s vlakom, keď zaistili a vyviedli z koľajiska neoprávnené osoby na úsekoch v okrese Partizánske, v okrese Trebišov, na bratislavskej hlavnej stanici a v Prievidzi.

V Zlatých Moravciach pribudne nové stojisko bicyklov aj s verejnou cyklopumpou

 ŽSR aj minulý týždeň zaznamenali vandalizmus. V Novom Meste nad Váhom napríklad neznáme osoby hádzali do vlaku kamene a rozbili okno na vozni, v Nitre zas posprejovali vlakovú súpravu. V Novom Meste nad Váhom tiež neznámy páchateľ napadol cestujúceho a spôsobil mu tržnú ranu na obočí.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru