Jednou vetou

Počet zranených pri nehode autobusu MHD v Žiline stúpol na 25

V žilinskej mestskej časti Zádubnie v pondelok 20. mája 2019 havaroval autobus so 40 cestujúcimi

foto: TASR - Polícia SR

Počet zranených pri pondelkovej nehode autobusu mestskej hromadnej dopravy v žilinskej mestskej časti Zádubnie stúpol na 25 a medzi nimi bolo 11 detí. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová.

aktualizované: 19:03

„Ľahké poranenia, najmä odreniny a pomliaždeniny, utrpelo 22 osôb. Dve osoby utrpeli stredne ťažké poranenia, išlo o úrazy hlavy a chrbtice. Jedna osoba sa zranila ťažko. Pacientov po ošetrení záchranári previezli do nemocníc v Žiline, Čadci a v Považskej Bystrici. Spolu zasahovalo až šesť posádok pozemných záchranárov a jedna posádka leteckých záchranárov,“ doplnila Krčová.

U vodiča autobusu MHD po nehode v Zádubní požitie alkoholu nezistili

Autobus mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Žiline havaroval v pondelok popoludní v mestskej časti Zádubnie po tom, keď 61-ročný vodič zišiel z doposiaľ nezistených príčin mimo cestu. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Érsek požiada SSC a ŽSR o urýchlenie riešenia problémov na križovatke Rondel

Doplnila, že dychová skúška u vodiča autobusu požitie alkoholických nápojov nepotvrdila. „Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline,“ uviedla Balogová.

V havarovanom autobuse v Žiline boli prevažne deti, zranených je 19 osôb

V linkovom autobuse, ktorý v pondelok havaroval v žilinskej mestskej časti Zádubnie, sa viezli prevažne deti. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková s tým, že zranených je 19 osôb. Podľa doterajších informácií záchranárov však nikto nie je zranený ťažko.

Leto v nedohľadne? Máj býva na Slovensku nepredvídateľný

  „Deväť osôb smerovalo do žilinskej nemocnice, ostatní pacienti sú transportovaní do Čadce a okolia,“ priblížila hovorkyňa. Pri nehode podľa jej slov zasahuje niekoľko posádok pozemnej záchrannej zdravotnej služby a záchranársky vrtuľník.

Leteckí záchranári zo Žiliny si do svojej starostlivosti prevzali 72-ročného muža, ktorý utrpel poranenie hlavy, hornej a dolnej končatiny. „Po poskytnutí primárneho ošetrenia bol v transportnej sedačke z miesta evakuovaný a v stabilizovanom stave letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Žiline,“ opísala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková.

FOTO: Pozrite si hostí na najkrajšej svadbe roka!

 K nehode autobusu linky 27 došlo v pondelok popoludní. „Vodič mestského autobusu zišiel mimo cesty, zostal na boku v jarku,“ informuje o tom polícia SR na sociálnej sieti. Podľa Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) sa v autobuse viezlo 40 cestujúcich.

Foto: Adrenalínový most na Kyjevskej by sa mohol dočkať opravy

AKTUÁLNE: VIACERO ZRANENÝCH PO NEHODE AUTOBUSUV Žiline (Zádubnie) vodič mestského autobusu zišiel mimo cestu, zostal na boku v jarku. V autobuse sa zranilo viacero osôb.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Pondelok 20. mája 2019

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru