Jednou vetou

V žilinskej MHD pribudnú dva nové elektrobusy

Žilina, archívne

Foto: TASR

Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) spustia v stredu 19. decembra oficiálne do prevádzky dva elektrobusy. Podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej sa tým zavŕši obnova vozidlového parku autobusov, ktorá sa začala v roku 2014.

Oficiálna časť programu sa začne o 13.30 h prezentačnou jazdou zo zastávky Brodno. „Súčasťou jazdy bude aj odvoz žiakov z Brodna do Vrania na zastávku Labutia. Program bude pokračovať na Námestí Andreja Hlinku uvedením do prevádzky oboch nových elektrobusov o 14. hodine. Na záver bude pre zúčastnených pripravená krátka prezentačná jazda okolo centra mesta novým nízkopodlažným ekologickým elektrobusom Škoda 26SH01,“ uviedla Zigová.

Nitra: Počas víkendového sneženia nasadilo mesto na zimnú údržbu 12 mechanizmov

Doplnila, že za obdobie uplynulých štyroch rokov zaradili do prevádzky DMPŽ 19 nízkopodlažných autobusov s dieslovým pohonom a 16 nízkopodlažných autobusov s hybridným pohonom. „Dva nové elektrobusy budú jazdiť výhradne na elektrickú energiu a nebudú tak produkovať žiadne emisie. Svojou jedinečnosťou a použitými technológiami predstavujú technologický vrchol súčasného vozidlového parku dopravného podniku. Preto nás veľmi teší, že týmto spôsobom môžeme pomôcť k skvalitneniu čistoty ovzdušia,“ dodala hovorkyňa mesta Žilina.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru