Jednou vetou

VAJNORY: Vlček rieši po Mrvovi spornú výstavbu

Michal Vlček a Ján Mrva

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, Google Maps

Na bývalého starostu majú ťažké srdce a jednoduché to nemá ani jeho nástupca, ktorý je v úrade sotva mesiac. Novozvolený starosta bratislavskej mestskej časti Vajnory Michal Vlček sa po miestom referende obrátil na vedenie spoločnosti Lidl ohľadne výstavby potravín na okraji Vajnôr. Tú podpísal len pár dní pred odovzdaním úradu dosluhujúci starosta a neúspešný kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva. Koľko bude ešte takýchto "skrytých" nástrah? Vajnorčania zúria!

VIDEO: Takto sa plavil po Dunaji odtrhnutý pontón s reštauráciou!

Obyvatelia Vajnôr vzniesli k pripravovanému projektu zásadné výhrady a následne v miestom referende skoro 1500 obyvateľov vyjadrilo negatívny postoj k pripravovanej prevádzke potravín.

Podľa vyjadrenia starostu Vajnôr Michala Vlčeka je dôležité, aby Lidl vnímal kritické postrehy dotknutých obyvateľov a svoj projekt upravil tak, aby mal čo najmenej negatívny vplyv na obyvateľov žijúcich v blízkosti budúcej predajne.

Dve miestne referendá vo Vajnoroch neboli úspešné

„Pokiaľ chce Lidl otvoriť svoje potraviny v našej mestskej časti, tak musí byť dobrým susedom všetkých Vajnorákov a nesmie hľadieť len na svoje obchodné záujmy“, konštatuje starosta Vajnôr Michal Vlček.

Neúspešný kandidát Mrva: Čo s ním teraz bude?

Iniciatíva nového starostu je reakciou na podpísanie stavebného povolenia predchádzajúcim vedením mestskej časti. Bývalý starosta podpísal toto rozhodnutie 4 dni pred odovzdaním úradu novozvolenému starostovi a nechal ho zverejniť v deň ustanovujúceho zastupiteľstva.

Podľa starostu Michala Vlčeka je teraz jeho úlohou nájsť spoločné riešenie situácie s vedením spoločnosti Lidl, tak aby sa obyvateľom Vajnôr zlepšila dostupnosť ponúkaných služieb a zároveň nezhoršili podmienky na život v mestskej časti.

VIDEO: Auto vyletelo ako v sci-fi filme! Našťastie si to odniesli len plechy auta.

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru