Jednou vetou

Vaľová chce obhájiť post primátorky Humenného

Primátorka mesta Humenné Jana Vaľová

foto: TASR

Primátorka mesta Humenné Jana Vaľová sa pokúsi obhájiť svoju funkciu. Do novembrových komunálnych volieb ide s podporou politických strán Smer-SD, Most-Híd, Strana zelených Slovenska a viacerých občianskych združení a nezávislých organizácií.

„Dostávala som z mnohých strán jasný odkaz, že v začatej práci treba pokračovať. Preto ponúknem Humenčanom pokračovanie rozvoja mesta, jeho dobrého hospodárenia a množstva benefitov pre všetky skupiny jeho obyvateľov,“ zdôvodnila svoju opätovnú kandidatúru súčasná hlava mesta.

František Oľha ohlásil kandidatúru na primátora Prešova

Jej ambíciou je dokončiť viaceré projekty v oblasti európskych fondov a doviesť do úspešného konca dlhoročný zápas mesta o nižšie ceny tepla. V roku 2020 sa totiž končí zmluva mesta s teplárňou a primátorka má plán vrátiť teplovodné potrubia späť do rúk mesta, aby malo vplyv na výslednú cenu tepla pre občanov.

Svoj volebný program predstaví Vaľová v najbližších dňoch a týždňoch. „Nebude však žiadnym prekvapením v základných hodnotách, ktoré v politike vyznávam. Bude opäť založený na zodpovednom hospodárení, investíciách a benefitoch pre ľudí. Som presvedčená, že ľudia musia pocítiť hospodársky úspech mesta priamo vo svojich peňaženkách a na svojej lepšej životnej úrovni. Do svojho programu však zapracujem aj podnetné návrhy priamo od ľudí,“ uviedla.

Humenné: Mesto chce ospravedlnenie od organizátorov miestnych zhromaždení

Vaľová zároveň predstavila svoj tím kandidátov na poslancov, ktorí ju vo voľbách podporujú. „Vždy je dôležité, keď sa môže človek oprieť o svojich spolupracovníkov. Preto sa teším, že ideme do volieb ako jeden tím s kvalitným programom a víziou pre Humenné a že v tomto tíme je zastúpená tak dlhoročná skúsenosť, ako aj mladícka energia,“ uzavrela.

Okrem súčasnej primátorky záujem o túto pozíciu doteraz prejavili Miroslav Porochnavý (nezávislý), Miloš Meričko (KDH, OĽaNO, Sme rodina, SPOLU-občianska demokracia, Strana občianskej ľavice, Strana práce), Miroslava Zajcevová (nezávislá) a Peter Pipák (SNS).

Môže vás zaujímať

V Trnave pribudne ďalší cyklochodník s dĺžkou viac ako pol kilometra